Haber Detayı
08 Şubat 2021 - Pazartesi 17:14
 
Zeki Tosun güven tazeledi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı video konferans ile bağlandığı AK Parti Zonguldak 7’inci Olağan Kongresi Site Spor Salonu'nda yapıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı ile 24. Dönem Samsun Milletvekili, geçmiş dönem Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Zonguldak milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, diğer parti temsilcileri, STK temsilcileri ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen kongreye tek liste ile gidildi. Kongrenin sunuculuğunu yapan partili gencin saygı duruşu ve istiklal marşını unutması üzerine Divan, konuşmalardan önce geçte olsa saygı duruşu ve istiklal marşını okuttu. İl kongresinde 3’üncü dönem İl Başkanı olarak görev alacak olan Zeki Tosun'un Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ile Demokrasi ve Hakem Kurulu yeniden belirlendi.
Siyaset Haberi


TOSUN, “ZONGULDAK’I ŞANTİYE ALANINA ÇEVİRDİK”

Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Zeki Tosun, 2023 seçimlerinde de başarılı olmayı hedeflediklerini konuşmasında, “Bu salonda 600 bin kişilik Zonguldak var. Bu salonda kardeşlik, muhabbet var. Teşkilatımız tüm övgüyü hak ediyor. Partimize emek vermiş tüm Gönültaşlarıma selam olsun. Çaba bizden takdir Allah’tandır. Kapısı çalınmadık tek kapı bırakmadan 2023 yılındaki seçimden de başarı ile çıkacağımıza inanıyorum. Bunda en büyük övgüyü siz teşkilat mensupları hak ediyorsunuz. Hedeflerimize emin adımlar ilerliyoruz. Biz, bugün sadece kadrolarımızı yenilemiyoruz. Dava arkadaşlığımızı perçinliyoruz. Belediye başkanlarımızın çalışmalarını görüyor ve takdir ediyorsunuz. Zonguldak belediyesi AK Parti’ye geçtikten sonra Zonguldak şantiye alanına döndü. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin artacağı çalışmaları en kısa zamanda bitireceğiz.  Biz kalbimizle değil ruhumuzla seviyoruz bu memleketi…

Yaşanılacak güzel günler var. Daha önce açılan tünellerle birlikte Mithatpaşa Tüneli’nde sona gelindi. Zonguldak’ta hizmet vermek için canla başla mücadele ediyoruz. Bu kutlu yolda liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a saygılarımı sunuyorum. Kongremizin Zonguldak’a ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN DR. ALAN, “ZONGULDAK İNSANININ YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTECEĞİZ”

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Siyah akar Zonguldak’ın deresi şiirini ne güzelde söylemiş şairimiz. İşte, Zonguldak’ın hak ettiği noktaya hep beraber getireceğiz. Sizlerin azimleriyle Zonguldak’ta belediyede vatandaşlarımıza hizmet etme imkanı bulduk. İnşallah 2021 yılında da 4 Şantiye ile hizmetlerimizi arıtacağız. Özellikle Ak kadınlarımızın çok büyük emeği var. Hep beraber Zonguldak insanın yaşam kalitesini artırmak için hep birlikte çalışacağız. Kıymetli dava arkadaşlarımız kongremiz hayırlı olsun.” düşüncelerine yer verdi.

ÇOLAKOĞLU, “2023 HEDEFLERİMİZE KİLİTLENDİK”

Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, “kongremiz Zonguldak’a ve ülkemize hayırlar getirmesi dileğiyle. AK parti ülkemizde çağ başlattı. Ülkenin her köşesini şantiye alanına çevirerek hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Hedeflerimiz belli. Durmak yok ve 2023 yılı hedeflerimiz hep beraber yürüyeceğiz. Hedefe kilitlendik. İktidarımız zamanında birçok hizmetlere ve birçok yeniliklere adım atmaya devam edeceğiz. Birçok sorunlarla mücadele ettik. Liderimizin önderliğinde tüm sorunlarla mücadele ettik. Önümüze çıkan tüm sorunlara rağmen hedeflerimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Kongremizin hayırlara vesile olmasını teenni ediyorum.” dedi.

UÇAR, “İLK GÜNKÜ HEYECAN VE HEYECANLA YOL ALIYORUZ”

Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, “İlk günkü aşka ve heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Aradan geçen yıllar sonra bile ilk günkü heyecanı görmek çok güzel. Söylenilecek çok şey var. Ülkemizde ve Zonguldak’ta çok hizmetler yaptık. AK Parti kadroları 2023 yılı hedeflerine emin adımlarla ilerleyecektir. Vatandaşlarımız bize görev verirken bizlerden hizmet beklediler. Biz milletimizin beklentilerini karşılamak için ilk günkü heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile kongremizin hayırlara vesile getirmesini teenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

TÜRKMEN, “SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRARAK 2023 HEDEFLERİMİZE EMİN ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ”

Milletvekili Polat Türkmen, “Bugün kongremizde çok değerli misafirlerimiz var. Onları aramızdan görmekten ötürü mutlu olduğumu belirtmek isterim. Partimizin bugün birlik ve beraberliğimizin tescil edildiği günlerden bir gündür. 2023 hedeflerimize ilerleyeceğimiz ve ülkemizin hedeflerine ulaştıracağız günler yaklaşıyor. Her kongrede yenilenmeye devam ediyoruz. Partimizin her kademesi ile safları sıklaştırarak hedeflerimize ulaşacağız. Milletimize medeniyet borcumuz var. Zonguldak şehri çok zengin ve coğrafi anlamda zor bir şehir. Partimize hizmet etmiş arkadaşlarımıza ve tekrardan görev alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” düşüncelerine yer verdi.

SUAT KILIÇ, “ZONGULDAK, KARADENİZ’İN İNCİSİDİR!..”

24. Dönem Samsun Milletvekili, geçmiş dönem Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Zonguldak’ta olmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. İktidarımızın 19. Yılındayız. Ülke genelinde 7. Olağan kongrelerimizi yapmaktayız. Hedeflerimiz doğrultusunda da daha çok yollarımız var. 19 yılda eksik kalanları tamamlamak adına daha önümüzde uzun yıllar vardır. Her yeni projelerle hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Zonguldak’ta çok güzel günler görüyoruz. Zonguldak’ta çalışkan bir belediye başkanı görüyorum.

Milletvekillerimizin ve partimizin başkanımızın yanında olduğunu görmek çok güzel. Yeniden AK belediyecilik yolculuğumuzda gözler Zonguldak üzerindedir. Zonguldak’ta yepyeni bir çalışmalar görmek çok güzel. Karadeniz’in hemen kenarında bulunan karaelmas hizmetlerle birlikte bir inci gibi parlayacaktır. Bugün burada Zonguldak’ta Karaelmas’ın gençlerinde de bu ışığı görmek bizleri. Son derece mutlu ediyor. Zonguldak liderimizin emrinden 2023 hedeflerine canla başla ilerlemeye devam edecektir. Genel başkanımız sizin sevgilerinizi hak ediyor.

KKTC’de kapıları 46 yıldır kapalı olan Maraş’ın kapılarının tekrar açılması sizce bir tesadüf olabilir mi? Müzelik bir alan gibi gösterilen Maraş’ın açılması sadece bir tesadüf olabilir mi? Ayasofya’nın 90 yıl sonra tekrar ibadete açılması bir tesadüf olabilir mi? Filyos projesinin hayata geçmesi bir tesadüf olabilir mi? Dağlık Karabağ’da Azerbaycan bayrağının tekrar sallanması bir tesadüf olabilir mi? Bunların hiçbiri değildir!.. Bunların hepsi liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ile gerçekleşmiştir. Bizlerin dik durması dünya genelindeki mazlumların nefesi olmaya devam edecek.  Ülkemizde muhalefet partilerinin tekrar gezi olaylarını tetiklemeye istemelerinin altında kirli düşünceler vardır. Onlar bu kirli hedeflerine asla ulaşamayacaklardır. Yıllardır biriken kazanımlarımızı bir anda yıkmak zordur. Çıktığımız karanlık tünellere tekrar girmemek için liderimizin önderliğinde yol almaya hazırız. Bu uğurda kongremizin ülkemize ve Zonguldak’a hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” dedi.

HAYATİ YAZICI, “MERKEZİMİZE İNSANI KOYMUŞ BİR PARTİYİZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, “Aziz yol arkadaşlarım Zonguldak’ta olmaktan dolayı çok mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Her biriniz bu partide tek tek çok önemlisiniz. Kıymetinizi bilin ve takdir edin. 19 yılda gelinen noktada AK Parti çatısı altında siyaset yapmaktan hepimiz memnunuz. Türkiye’de ne kadar varsa, Zonguldak ne kadar çıkış yaptıysa bunun arkasında her birimizin çok büyük katkısı var. Türkiye’de 90’ının üzerinde parti var AK Parti herhangi bir parti değildir. AK Parti bir duruşu olan bir partidir.  Merkezimizde insan odaklı bir partiyiz. İnsanı ayrıştıran bir anlayışın başarılı olma şansı yoktur. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın. Etkin kimlik ayrıştırması yapmadan merkezimize insanı koyduk. Rastgele yalpalayan bir parti değiliz. Bizim partimizin bir kimliği var. Değerlerimize sahip çıkan partimizin kimliği muhafazakâr ve demokrasi bir partidir. Asla, ayrıştıran bir parti değil birleştirici partiyiz. AK Parti yerli ve milli bir partidir. Omurgası olmayanlar yıkılır. Dünya genelinde en büyük teşkilata sahip bir partiyiz. Siyaset gönül işidir. Söz ve karar milletindir. Bir ülkenin savunma sanayi size hamle yaptırır. Dış politikanın yorganı askeri güç ve savunma sanayidir. Ülkemiz 15 Temmuz’da bir darbe gördü.  Liderimizin duruşu ile bu ülke tarihinde darbe önleyen ve darbe sonlandıran bir lider olma özelliği taşımaktadır. Liderimizin dik duruşu birçok kesimlerde rahatsızlık veriyor. Darbe girişimin hemen 40 gün sonra sınırlarımız dışında bir askeri operasyon yaptık. Fırat kalkanı operasyonu ve Zeytin Dalı operasyonları ile ülkemizin ekonomisinin ve savunma sanayisinin ne kadar güçlü olduğunu gösterdik. Türkiye savunma alanında yüzde 70 dışa bağımlı bir ülkeydi. İnsansız hava aracını İsrail’den alıyorduk. Silahsız ve silahlı olarak ilk milli ve yerli hava uçaklarımızı yaptık. Eğer biz bunları yapmamış olsaydık bugün daha farklı bir konumda olurduk. Biz, aziz milletimizin hizmetkârı olmaktan mutluyuz. Milletimizin yüzünü kızartacak hiçbir icraatın içinde olmadık. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önceliğinde daha da güçlü duruma geleceğiz. Bugünkü, kongremizin de Zonguldak’a ve ülkemize hayırlara getirmesini temenni ederim.” ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “ZONGULDAK DENİZİNİN DİBİNDEKİ SONDAJ ÇALIŞMAMIZ SÜRÜYOR”

Kongre salonuna canlı video konferans ile bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Zonguldak 7. Olağan kongremizin hem Zonguldak’a hemde Ülkemize hayırlar getirmesi dileğiyle sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Temizlik, mesafe ve maske kurallarına riayet ederek gerçekleştirdiğimiz kongrelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Kongrelerimizi demokrasi şölenlerine çeviren kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Bizim siyasetimizi temelinde nesilden nesile gelen büyük bir dava vardır. Bu davanın mayasında milletimize ve ülkemize hizmet etmek vardır. AK Parti kadroları hep bu anlayışla gece gündüz çalışmıştır. Partimize verilen hizmetlerin vermiş olduğu maneviyat bizlerin ana unsurudur. Partilerimizin tüm kademelerinde verimli çalışmalar bekliyoruz. AK Partinin ülkemizi kalkındırma ve milletimizin refah seviyesini artırma anlamında destek verecek herkese kapımız sonuna kadar açıktır. Partimizin 18 yıldır kesintisiz iktidar olmasının ana unsuru milletimizin kendini bu çatı altında olduğunu görüyoruz. Gittiğimiz her yerde bizleri canı pahasına sevmesine neden olan bu kutlu yürüyüşümüzü yürüteceğiz. Bu anlamda da 2023 seçimleri çok büyük önem arz etmektedir. Kapısını çalmadığınız derdini dinlemediğiniz insan kalmasın. Ülkemizin değerlerine saldıranlar asla boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Kazanımlarımızı korumak için sürekli teyakkuzda bulunmak zorundayız. Çocuklarımıza, büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmak için daha çok çalışmamamız gerekmektedir. Bu süreçte, Rabia’mıza daha sıkı sarılmak zorundayız. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diye ifade ettiğimiz Rabia’mız geleceğimize güvenle bakabildiğimiz tek temel unsurumuzdur.

“CHP VE HDP’NİN GENÇLERİMİZİ ZEHİRLEMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

 Ülkemizin geçtiği süreç malumdur. Kinleri hırsları ve karanlık tavırları ile hareket edenlerin planlarını yerle bir edeceğiz. Bugüne ne kadar yaptıysak milletimizle beraber yaptık. Ne başardıysak sizlerle birlikte başardık. 2023 hedeflerimize sizlerle birlikte ulaşacağız. Her vatandaşımızın kapısını çalarak onların isteklerini dinleyerek kalplerinde yer edinin. 18 yıllık iktidarlarımız döneminde çeteler, farklı odaklarının tüm saldırılarına rağmen iman varsa imkan da var diyerek yolumuzdan geri dönmedik. Kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden herkesi kucaklamaya çalıştık. Kutuplaştıran değil, kucaklaştıran bir kadro oluşturduk. Kendinize inanıyorsanız güçlüsünüz ilahi söylemi kendinize rehber edin. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın anlayışı ile hareket bir partiyiz. 18 yılda girdiğimiz tüm seçimlerde alnımızın akıyla çıktık. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayanları sadece 18 yılda yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Terör örgütleri ile mücadele başta olmak üzere dostlarımızla birlikte tüm mağdur insanlığa rağmen hedefimizden şaşmadık. Biz ne diyorsak karşı çıkan ve sadece muhalefet etmek için konuşanlara milletimiz itibar etmiyor. Zonguldak Sondaj çalışmalarımız devam ediyor. Çok farklı bir yola girdik. Şimdi Zonguldak’ta denizin dibinde sondajlama çalışmamamız devam ediyor. Bugün ülkemizin yükselmesi adına çalışmaya devam ediyoruz. CHP’nin başındaki zatın partisindeki arkadaşlarını kapı dışarı atarak tek adamcağız olarak diktatörlük yapmaktadır. Çarşamba günü millete seslenişimi takip edin. O gün birçok müjdeyi vereceğiz. Gençlerimizi kullanarak bir yere varamayacaklar. Sokak siyasetini yapanlar kaybedecekler. Ha CHP ha HDP hiçbir farkı yok. Aynı olan bu iki partinin gençleri karanlığa sürüklemesine izin vermeyeceğiz. Bu duygularla kongrelerimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

AK PARTİ ZONGULDAK İL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

Başkan: Zeki Tosun

İL YÖNETİM KURULU ASIL:

Ahmet Çalık

Ali Gümüş

Al Rıza Bektaş

Aykut Boran

Batuhan Hasanoğlu

Burhan Onuk

Cemalettin Akyol

Çağla Dursun

Döndü Bahadır

Elifnaz kalaycı

Emine Yüksel

Erdal Mercimek

Fahri Ata

Hamza Gökçek

Hicran Kuru

Kadir Habipoğlu

Kadir Alagöz

Kahraman Mükellef

Mehmet Abalı

Mehmet Akardaş

Mehmet Fatih Çakır

Metin Ergenç

Muammer Avcı

Murat yiğit Kayhan

Mustafa Aydın

Mustafa Naci Yalçınkaya

Naci Kırlak

Nurşen Dada

Oğuzhan Bayrak

Onur Karadağ

Ömer Gülay

Özkan Akyol

Özlem Karagöz

Remzi Bozkurt

Serap Dilek

Sezai Bükrü

Sunay Çakmak

Uğur Karaarslan

Züleyha Arıman

İL YÖNETİM KURULU YEDEK:

Bayram Varol

Kenan Tunç

Tamer Yılmaz

Abdülkadir Soydaş

Abdülhamit İpekoğlu

Osman Kocakaya

Adem Yanık

Ayşe Karaman

Necip Uzun

Ömer Esengül

Hakan Arslan

Aynur Yayla

Muhterem Sayılı

Hüseyin Kutlu

Ahmet Kanyılmaz

Ahmet Murat kayıkçı

Anıl Darıcı

Satı Yılmaz

Fatma İlhan

Bora Yılmaz

İL DİSİPLİN KURULU ASIL:

Erdoğan Akçabelen

Muhammet Köse

Havva Yılmaz

Erdoğan Güney

Seyit Özkeskin

İL DİSİPLİN KURULU YEDEK:

Şendoğan Karataş

Mecit Nair

Ramazan Duyar

Süleyman Yılmaz

Yusuf Yılmaz

İL PARTİ İÇİ DEMOKRASİ HAKEM KURULU ASIL:

Halit Zeki Günay

Ali Şükrü Sarı

Yunus Lütfi Çoban

 

 

İL PARTİ İÇİ DEMOKRASİ HAKEM KURULU YEDEK:

Cevdet Karaarslan

Sefer Karakabak

BÜYÜK KONGRE DELEGE ADAYLARI ASIL:

Zeki Tosun

Burhan Onuk

Ayşe Erbay

Ömer Selim Alan

Necdet Karaveli

Köksal Toptan

Mükrerrem Ayçicek

Saffet Bozkurt

Birol Yiğit

Murat Durdubaş

BÜYÜK KONGRE DELEGE ADAYLARI YEDEK:

Yaşar Karacan

Ünver Taşkın

Sedat Demirci

Erkan Soner Kodaman

Erdal Mercimek

Kaynak: Editör: SEDA FİDAN
 
Etiketler: Zeki, Tosun, güven, tazeledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
54
0
5
3
17
25
2
Beşiktaş
51
0
5
3
16
24
3
Fenerbahçe
51
0
6
3
16
25
4
Trabzonspor
48
0
5
6
14
25
5
Hatayspor
42
0
7
6
12
25
6
Alanyaspor
42
0
7
6
12
25
7
Gaziantep FK
39
0
6
9
10
25
8
Fatih Karagümrük
37
0
8
7
10
25
9
Antalyaspor
33
0
6
12
7
25
10
Göztepe
32
0
9
8
8
25
11
Sivasspor
31
0
7
10
7
24
12
Konyaspor
30
0
10
6
8
24
13
Yeni Malatyaspor
30
0
9
9
7
25
14
Kasımpaşa
29
0
12
5
8
25
15
Çaykur Rizespor
27
0
10
9
6
25
16
BB Erzurumspor
25
0
12
7
6
25
17
Kayserispor
25
0
12
7
6
25
18
Başakşehir FK
24
0
13
6
6
25
19
Denizlispor
21
0
14
6
5
25
20
MKE Ankaragücü
20
0
14
5
5
24
21
Gençlerbirliği
20
0
14
5
5
24
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı